Anmeldelser Blaaregn

5
Ida M
+5
Simpelthen det lækreste mad vi længe har fået. Massere af små retter at dele, og vi blev mere end mætte. Esben, ejeren, er talentfuld og fuld af gode ideer og smil. Ikke første og slet ikke sidste gang vi kommer her. Mums! 11 små og store retter til 250kr pr person. Alt er økologisk og fiskrn skånsomt fanget.
5
Anna Sofie Bech
+5
Så hyggeligt lille sted, lækkert mad og med en fantastisk stemning ☺️
5
Lars Branebjerg
+5
Vi var 1. gang på Blaaregn sammen med gode venner og oplevede en fantastisk aften! Fik perfekt grillet fisk med smagfulde salater. Vinen og øllet var selvfølgelig i top. Den smarte indretning i det græsk inspirerede lokale og med den venlige betjening skabte en stemning der gjorde oplevelsen superb!
4
Ranaa Ajineh Haume
+4
God mad, fair priser og god betjening. Vi spiste to for knap 750 dkk (uden vin). Vi fik så meget mad, at vi ikke kunne spise op. Tjeneren tilbød at vi kunne få resten med hjem, hvilket er ret god stil. Iøvrigt virkelig hyggelig indretning. Det eneste som jeg savnede var en introduktion til alle 7 retter ved ankomst.
5
Johan Lilholt Olsen
+5
Vi fik en omgang velstegte, faste rødspætter med nogle lækre hestebønner i en dejlig sauce, skøn vin, godt øl og god og imødekommende betjening. Prisen var super fair og vi endte med at betale ca. 350,- pr. pers. inkl. drikkevarer.